Сьогодні про використання P2P-маркетингу у великому українському бізнесі – в банківській системі. Тому що в цьому напрямку вже оформилася деяка тенденція і українські банки на постійній основі запускають свої партнерські програми.
Нагадаю, що P2P-маркетинг дозволяє побудувати стосунки з своїми клієнтами таким чином, щоб вони стали агентами вашого бізнесу. По факту – це потенціал збільшення вашого бізнесу в декілька разів. І цей підхід може використовувати бізнес будь-якого формату: малий, середній та великий. І майже у будь-якій сфері діяльності.
Піонером серед українських банків, який на постійній основі запустив партнерську програму, багато років тому став ПриватБанк. Саме вони першими запустили агентську мережу та дали можливість своїм клієнтам заробляти на рекомендаціях. Трендом спочатку це не стало, але найбільшим банком України ПриватБанк став. Точно не лише завдяки цій програмі, але точно і це дало свій внесок.
Другим українським банком, що запустив партнерську програму на постійній основі, став Monobank. Зрозуміло, що тут проглядається історія засновників цього банку, які прийшли з Привату. Але партнерка була значно допрацьована – премію стали отримувати обидві сторони: як той, що дає рекомендацію, так і той, хто рекомендацією користується. Як результат, Монобанк став на цьому етапі самим активно зростаючим банком України. Враховуючи, що це банк без відділень, партнерська програма зіграла в цій історії вже дуже важливу роль.
Далі цю історію підхопив ТАСКОМБАНК. Зрозуміло від кого, бо Універсалбанк (Монобанк їх проект, як колись був Діджус проектом Київстар) та Таскомбанк зв’язані на рівні коріння. Спочатку вони запустили це як проект для бізнесу (по факту – для бухгалтерів), а потім вивели і на рівень звичайних користувачів. Цей проект запустився лише пару місяців і результати підводити трохи зарано, але скажу від себе – там точно є що допрацювати;)
І наступним гравцем на цьому полі став А-Банк, який свого часу вийшов на ринок, як дочка Приватбанку – тобто, зв’язок також зрозумілий. Причому, А-банк взяв за основу схему партнерської програми у Монобанку, тому що коріння у цих проектів також спільні. І технологічне виконання (через додаток), і ідеологічне (премію отримують обидві сторони – і новий клієнт, і той хто дає рекомендацію). А такий розвиток подій – головне підтвердження, що партнерські програми ефективно працюють, інакше не було б сенсу розповсюджувати партнерську програму в усіх цих банках.
Наприкінці хочу навести невеличкий діалог з моєї розмови з працівниками банку. Почалось з того, що я сказав:
– Такий клієнт, як я, вам не вигідний.
– Але ви активно долучаєте інших клієнтів.
– Так, але мої клієнти вам можуть бути також не вигідні…
– Але вони будуть залучати наступних і ми знайдемо на чому заробити.
І мені сподобався цей діалог, тому що це чесний підхід.
P.S. Якщо хочете отримати свій бонус в 50грн при відкритті кредитної карти та потім постійно отримувати кешбек за покупки та комісійні за рекомендації – це зараз можливо зробити вже в трьох українських банках:
– Монобанк (просто клікніть по назві)
– А-банк (просто клікніть по назві)
– Таскомбанк (для реєстрації напишіть мені на сторінку і я подам заявку – там трошки складніше:)
А якщо ви підприємець чи власник бізнесу і у вас є бажання застосувати Р2Р-маркетинг в своєму бізнесі, напишіть мені про це. Р2Р-маркетинг – це далеко не тільки партнерська програма, це ціла система, в якій немає дрібниць. Тому що саме завдяки дрібницям ця система або запрацює, або ні.