Що таке P2P-marketing

В бізнесі не буває стабільності. Ми, підприємці, прагнемо її, сподіваємось на неї, очікуємо її.. але її ніколи не буває. Це факт.
В бізнесі ти або зростаєш, або падаєш. Ілюзії про стабільність призводять до того, що тебе відтискають конкуренти або змінюються ринкові умови і ти втрачаєш свої позиції. А далі можеш втратити бізнес взагалі. Тому в бізнесі особливо важливо рухатись вперед – зростати, розширюватись, виходити на нові ринки… Тут або ти, або тебе. Третього не буває.

Якщо твій бізнес досить великий та потужний, ресурсів достатньо (в тому числі людських), то більш-менш зрозуміло як зростати – все вже описано в бізнес-книгах та розказано на бізнес-семінарах:) А от якщо ти “щасливий” власник малого бізнесу, то питань завжди більше, ніж відповідей. Тому що ти живеш в постійному дефіциті ресурсів для розвитку. І це не відсутність прибутку – якщо ти підприємець, то гроші ти заробляєш. Це саме дефіцит ресурсів для зростання – їх постійно не вистачає.

І мова не лише про гроші, бо монетарна політика українських банків значно обмежує можливості використання кредитних грошей. Мова про ресурси в комплексі – коли не вистачає (чи занадто дорогі) монетарні ресурси, ти обмежений в можливостях розширення персоналу, асортименту, ринку та таке інше. І саме тут найбільш актуальними стають альтернативні способи розширення твого бізнесу – зробити щось оригінальне, не таке як інші, щось, що дозволить тобі зробити потужний крок вперед, поки всі будуть здивовані що так можна було:))

І саме в таких випадках підприємець чи власник бізнесу може використати елементи P2P-маркетингу. Що це таке?
Термін на стільки новий, що навіть гугл про це мало що знає. Але це дійсно тренд, який буде змінювати підхід до бізнесу та можливості розвитку бізнесу у найближчому майбутньому. Бо це підхід, який дозволяє задоволених клієнтів робити щирими агентами твого бізнесу. Але це точно не через схему банального “відкату” – не треба спускатись до примітивізму. Це про комплекс заходів, коли твої клієнти із задоволенням приводять до тебе інших клієнтів. І мова саме про те, як поставити цю технологію на потік, як зробити її системою.

Так сталось, що я досвідчений фахівець в цьому напрямку і займаюсь цим на практиці вже більше 20 років. Просто я не знав, що це так називається:)) Така сама історія у мене була з коучингом – я багато років використовував на практиці коучингові технології в бізнесі до того, як перший раз почув це слово. А коли почув та став вивчати, то виявилось що більшість основних принципів я знайшов/відкрив/зібрав сам, по крупицях. І отримав багато результатів завдяки використанню коучингу в бізнесі ще до того, як узнав що це називається коучинг:))

Так само і з P2P-marketing. Вже більше 20 років я на практиці використовую цю технологію – не лише в особистому бізнесі, а й допомагаю своїм клієнтам як тренер та консультант, використовувати цю технологію. І це працює! Наприклад, в перукарні та центрі поліграфічних послуг, туристичній агенції та центрі здоров’я, в мережевому та інформаційному бізнесі – у мене напрацьовані десятки різноманітних кейсів і кількість їх постійно зростає. А саме тепер я почав глибше копати та систематизувати цю тему. І мені є що корисного сказати підприємцям стосовно використання Р2Р-маркетингу для зростання вашого бізнесу.

В цьому розділі сайту ви можете прочитати декілька моїх статей про цей вид маркетингу. Та, за потреби, записатися до мене на особисту онлайн-консультацію – через повідомлення на фейсбук-сторінці.

Статті на цю тему тут:
Де взяти клієнтів?
Елементи та приклади P2P-маркетингу
P2P-маркетинг по-великому
Фан-клуб бізнесу

1 коментар до “Що таке P2P-marketing

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *