Про вік, гру, капітал, життєву позицію та наступні кроки

Чим більше спілкуюсь стосовно нашої гри-тренінгу “Життєвий Капітал”, тим більше розумію на скільки різні питання виникають у людей стосовно нашої розробки. Наприклад, Сергій Притула під час запису телевізійної програми Нові лідери в студії “Свобода слова на ICTV” запитував як його бабуся-пенсіонерка може дозволити купити собі нашу гру за 1000грн? А я відповів, що бабусі купляти гру не потрібно – достатньо прийти з нами пограти. Тим більше, що ми проводимо по всій країні дійсно багато волонтерських ігор і бабусі відомого телеведучого точно не відмовимо:))

А після цього питання я став думати – а кому і для чого потрібна наша гра-тренінг? В якому віці? Для якої мети? З якими подальшими кроками?.. Деякі з цих думок зараз оприлюдню.

Перша категорія – підлітки. Ми починаємо проводити “Життєвий Капітал” з дітьми від 12 років. І граємо з ними особливу версію гри, дитячу. Суть її полягає в тому, що у дітей ще немає досвіду взаємодій з фінансами та використання ресурсів для створення капіталу. І нам важливо зразу дати дітям розуміння ефективного використання фінансових інструментів – щоб готувати їх до дорослого життя. Під час гри діти зазвичай відкривають ті стереотипи, які вони вже взяли від своїх батьків. Зазвичай зовсім не ефективні стереотипи. Але, це досить просто коректувати, бо діти прагнуть до нового та готові пробувати – в цьому віці їх вже цікавить тема грошей, але майже ніхто не дає їм корисні знання в цьому напрямку. А саме через гру це виходить цікаво, практично, корисно.

Друга категорія – молодь. Їх фінансове життя лише починається. Більшість з них ще не думають про пенсію чи віддалене майбутнє. Їм подобається заробляти та витрачати гроші. Всі. І зазвичай цих грошей не вистачає. Тому вони легко беруть кредити. Побутові кредити. Навіть, якщо це іпотека – це так само побутовий кредит. І для молоді головне відкриття в грі – це як швидко проходить час. Бо саме час – це той ресурс, який у них є в достатку. І саме час – це той ресурс, який дуже швидко закінчується під час гри. І в цей момент молодь замислюється про час та ефективне використання цього головного ресурсу. Для мене особиста перемога, якщо молода людина після гри починає створювати свою подушку фінансової безпеки – в житті, я не лише в грі. Бо це головний показник того, що “торкнуло”.

Третя категорія – середній вік. Тут все зазвичай найбільш складно – купа негативного досвіду, стереотипи, помилки, страхи, біль… і з всім цим нам, тренерам, приходиться наполегливо працювати. Саме тому досвід тренера має значення і тому гра у різних тренерів коштує різні гроші. Бо саме досвід та авторитет тренера дозволяє ефективно впливати на гравців з значним життєвим досвідом, щоб коректувати моделі прийняття фінансових рішень на більш ефективні. Особлива історія – підприємці та бізнесмени. З такими людьми все ще цікавіше і життєвий досвід, компетенція та швидкість мислення тренера ще важливіші в такій грі. Тому з такою аудиторією ми проводимо окремий формат гри.

Четверта категорія – люди, що знаходяться в третій частині життя, яку у нас називають пенсія. Все частіше я зустрічаю людей пенсійного віку, які повернулись до активного життя і намагаються заробляти додаткові гроші, бо пенсії їм просто не вистачає. Мова не про продаж ягід з свого саду, мова саме про інтелектуальний заробіток. І ресурс часу у таких людей вже обмежений. І формувати капітал для них вже не так актуально. Але таким людям “Життєвий Капітал” дозволяє тренувати мозок, щоб тримати його в активному стані і не лише коректувати свої особисті фінансові стратегії, а ще й впливати на стратегії своїх дітей та онуків. Бо після нашої гри їм точно є про що поговорити між собою – щоб діти та онуки не повторювали помилки старшого покоління.

П’ята категорія – найбільш цікава для мене, як для тренера тренерів. Це ведучі гри “Життєвий Капітал”. Це своє, особисте, дуже цікаве коло гравців. Ці люди вже знають гру, добре розуміють правила, мають ігровий та життєвий досвід… і саме з такими людьми грати найбільш цікаво. Гра за такими столами проходить найбільш яскраво, динамічно, глибоко… Під час таких ігор є можливість тестувати фінансові стратегії, моделювати бізнес-процеси та комунікаційні прийоми, відкривати нові пласти свого розуміння того, на скільки гра пов’язана з життям. І кожна така гра – дійсно відкриття. Чергове відкриття себе та черговий новий погляд на своє життя.

Друга, третя та четверта категорії зазвичай перемішані за нашими ігровими столами. І це відкриває також дуже цікаві можливості для гравців – дозволяє “побачити себе” в минулому та майбутньому та зробити відповідні висновки. Щоб ще більш наполегливо та ефективно працювати над створенням своєї подушки фінансової безпеки та капіталу. Як попасти за такий стіл? Вибрати тренера та йому подати заявку. Десятки наших сертифікованих ведучих щоденно проводять гру-тренінг “Життєвий Капітал” в різних містах України.

Для першої категорії гравців (підлітки) саме зараз ми розгортаємо проект відкриття “150 клубів фінансової грамотності в школах України”. На сьогодні отримали вже майже 100 попередніх заявок. Як долучитись до цього проекту? Якщо ви вчитель, директор школи, працівник відділу освіти, селищний голова, голова об’єднаної територіальної громади, мер міста чи інша людина, в компетенції якої знаходиться це питання – напишіть мені повідомлення і я надішлю попередню заявку, яку потрібно заповнити. Але цей проект стосується саме шкіл!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *