Елементи та приклади P2P-маркетингу

Сьогодні поговоримо про елементи та приклади P2P-маркетингу, які ми можемо бачити навколо. Наприклад, цю технологію використовують мобільні оператори разом з гаслом “приведи друга”. Розрахунок простий – щоб вам з друзями вигідніше було користуватися мобільним зв’язком. І коли зв’язок був достатньо дорогий, ця штука дійсно працювала. Але тепер, коли вже мобільні є майже у всіх та більшість активних користувачів сидить на пакетах, які по факту наближуються до безліміту, це стало не так актуально. Але впевнений, що потенціал цього каналу долучення клієнтів мобільними операторами не вичерпано – просто тепер акценти змінювати треба.

Ще приклад – банківська сфера. Минулоріч Ідея Банк проводив акцію “Приведи друга”. Умови були наступні – за кожного нового клієнта банк пропонував премію в 100грн, але не більше 500грн в цілому. Пропозиція досить цікава, особливо для мене, як людини що займається фінансовим консультуванням – у мене були готові клієнти під цю програму. Але реалізована ця пропозиція була досить криво та технічно складно – спочатку треба було зателефонувати на «гарячу лінію», надати данні цього клієнта, потім цей клієнт мав у відділенні обов’язково надати ваші данні… В результаті я відправив до банку майже десяток нових клієнтів, але премію отримав лише за трьох. Яке це формує у мене відношення? Не приємно, м’яко кажучи. Таким чином гарні ідеї в цьому напрямку, але з кривою реалізацією, дають зворотній ефект.

А от у Монобанк формат рекомендацій реалізований дуже круто – все чудово автоматизовано, не обмежена кількість рекомендацій, правда премія лише 50грн за нового клієнта, але це реально дуже прості гроші:)) За рік я отримав майже тисячу гривень на таких рекомендаціях. До речі, якщо ще не маєте картку Монобанку, тисніть на посилання  і отримаєте свої особисті 50грн бонусу та всі можливості та переваги цього дійсно інноваційного банку. Така сама система працює в А-банку. Це була хвилинка реклами;))

А от позитивний приклад з малого бізнесу. Невеличка фірма поліграфічних послуг, основний напрямок – заряджання картриджів для принтерів. Задача – активізувати потік клієнтів. Тому що ці клієнти одночасно з заправкою купляють папір та канцелярію, щоб двічі не вставати:)), замовляють інші послуги та таке інше. Тому кожен клієнт цієї фірми став отримувати номерну дисконтну картку на знижку 10% – звичайна справа в сучасному світі. Але це лише початок історії – до цієї картки вони надавали ще 10 паперових карточок (як візитівки) з тим самим номером, але на 5% знижки на першу заправку. І говорили клієнту наступні слова – якщо по цих картках до нас прийдуть клієнти, ми з кожного з них нарахуємо вам додаткові 10% знижки. Тобто, якщо по 10 картках прийдуть 10 клієнтів на заправку – вам наступна заправка буде безкоштовна! І клієнти активно роздавали ці візитівки навколо себе. Бо якщо ти працюєш в офісному центрі, то навколо тебе точно є ще десяток офісів, в яких час від часу заряджають принтери. І подарувати сусідам по офісу знижку 5% тобі точно не складно і це одночасно зменшує твої операційні витрати. А з цими новими клієнтами в поліграфічному центрі відбувалось те саме – тепер вони отримували 10% постійної знижки і ще 10 візитівок для нових клієнтів…

Якщо готові фахову консультацію стосовно розробки системи P2P-marketing в вашому бізнесі – напишіть мені про це на фейсбук-сторінку.

Відбувається це таким чином – спочатку я задам декілька питань у месенджері, потім домовляємося про спілкування голосом. Мені потрібна базова інформація про ваш бізнес (чим займаєтеся, хто ваші клієнти, які канали просування використовуєте, з яким результатом, які є обмеження та таке інше). Комерційні таємниці не запитую:), потрібен лише загальний огляд вашого бізнесу.

Потім я беру паузу і за декілька днів надаю вам декілька базових ідей – що саме можна зробити для активізації продаж через наявних клієнтів. Якщо ідеї «заходять», то переходимо до оплати моїх послуг і реалізації проекту. Тобто, ви точно нічим не ризикуєте. А якщо ця штука дійсно спрацює?.. Подумайте про це!

P2P-marketing