Про гроші та капітал

Нас плутають. Нас, це тренерів Діловий клуб «Партнер» активно плутають з тренерами “успішного успіху” — тими хлопцями та дівчатами, які театрально переказують істини про гроші, які давно написані в популярних книжках. Те, що робимо ми — це не про гроші взагалі. Про гроші все давно написано та сказано — читай та роби. Ми — про капітал. Точніше, про використання своїх ресурсів для створення свого капіталу. Своїх особистих ресурсів. Для свого особистого капіталу.
Яких саме ресурсів? Далеко не лише тільки грошей. Навіть, особистих грошей в останню чергу. А перш за все — можливостей, часу, компетенцій, знайомств, партнерства, ресурсів інших людей… всього того, що нас оточує. І цього навколо нас дійсно багато — значно більше, ніж своїх особистих грошей. І якраз завдяки ефективному використанню ресурсів під час тренінгу #ЖиттєвийКапітал ми вчимося створювати свій особистий капітал. В безпечному середовищі, без справжніх ризиків, при підтримці тренера ми даємо учасникам можливість зробити перші кроки в цьому напрямку. Щоб після тренінгу почати переносити ці навички в реальне життя.
Зазвичай для того, щоб почати робити це в житті, недостатньо один раз пройти нашу гру-тренінг в форматі “Стандарт”. Тому у нас розроблені просунуті версії тренінгу: “Стандарт +”, “Жєсть”, “Місія” та інші… Знов таки, значну роль грає кваліфікація тренера, який проводить гру. Тому що тренер дає гравцям підказки стосовно фінансових та життєвих стратегій під час гри та насичений зворотній зв’язок після її закінчення. І тому рівень компетенції тренера має значення. А також після гри відбувається індивідуальна консультація з гравцями, які вже готові переносити ігрові стратегії в своє життя. Саме ця консультація — місточок між грою та життям. Під час цієї консультації тренер допомагає гравцю створити свій особистий план створення фінансової подушки безпеки — комплексу з чотирьох фінансових інструментів, без реалізації яких ми не рекомендуємо переходити до ризикового інвестування. Тому що перед тим, як ризикувати, принципово важливо потурбуватись про свій захист.
Хто проводить такі консультації? Лише ті тренери, які мають свій особистий досвід в цьому напрямку та пройшли нашу систему професійного навчання фінансових консультантів. Це так само, як колись я їхав у потягу з технологом по виробництву ковбас і перше ж моє питання до нього після знайомства було: “А ти сам свої ковбаси їси?” Не може давати консультації що до створення подушки фінансової безпеки людина, яка свою подушку не створила. Ну, це як рецепт шашлику з свинини від вегетаріанця:))
Мене особисто мінімум двічі в житті рятувала своя особиста подушка фінансової безпеки. Перший раз коли спрацював ризик по здоров’ю — внаслідок ДТП я на 6 місяців був видавлений з активного життя. І другий раз спрацював ризик по бізнесу — коли почалась війна, а більшість своїх прибутків я отримував від бізнесу, який працював на території країни-агресора. Саме особиста подушка фінансової безпеки стала тим рятувальним колом, яке захистило мене та моїх дітей від зубожіння. І саме в такі моменти приходило розуміння того, чого не вистачало в моїй системі захисту і як її потрібно покращити в подальшому. Тому тепер у нас ця система допрацьована, покращена, ефективна та комплексна.
Що далі?.. Дійсно, не захист заради захисту. Захист потрібен лише для того, щоб рухатись далі. Інакше це буде схоже не автогонщика, який про свій комплексний захист подбав, але з місця не рухається. Ми ж про інше — про те, що коли захист вже є, можна та треба вирушати в цікаву та захоплюючу мандрівку створення свого особистого капіталу, як фундаменту свободи людини. Бо в сучасному світі свободу дає саме капітал — свободу переміщення, свободу дій, свободу волевиявлення… і саме це ми робимо разом з партнерами — даємо учасникам наших ігор-тренінгів розуміння важливості створення особистого капіталу та допомагаємо створити маршрутну карту. Ми не вчимо заробляти гроші — ми допомагаємо сформувати систему використання активів таким чином, щоб створювати свій капітал. До речі, чим менше активів, тим більше уваги треба приділити якості системи. Але це вже окрема історія…

Поделиться в соц. сетях

Опубликовать в Google Plus

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>